Mieszkańcy leżącej nieopodal Sochaczewa gminy Młodzieszyn, już wkrótce będą mogli cieszyć się lepszej jakości wodą. Gmina podpisała umowę ze spółką REMONDIS Aqua na modernizację stacji uzdatniania wody w Mistrzewicach i Młodzieszynie. Zadanie “Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania “Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 współfinansowane jest z środków województwa mazowieckiego.
W ramach modernizacji ujęcia wody i stacji uzdatniania wody w Mistrzewicach inwestycja zakłada: budowę budynku stacji, jej rozbudowę technologiczną do wydajności 65 metrów sześciennych na godzinę, rozbudowę odstojników, wymianę pompy w studni głębinowej podstawowej wraz z wodomierzem, armaturą i nowym orurowaniem, wymianę pompy w studni głębinowej awaryjnej wraz z wodomierzem, armaturą i nowym orurowaniem, a także modernizację obiektu stacji pod względem elektro-automatycznym. Modernizacja stacji w Młodzieszynie wraz z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej zakłada: budowę zbiornika na ścieki z chlorowni, rozbudowę odstojników wód popłucznych, montaż agregatu prądotwórczego, budowę odcinka sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej.
- Dzięki pozyskanej dotacji uda się zrealizować bardzo szeroki zakres prac zarówno w zakresie modernizacji istniejących obiektów, ich przebudowy jak i budowy nowej infrastruktury gospodarki wodno-ściekowej na terenie naszej gminy. Jest to kolejny bardzo duży krok dla rozwoju gminnej gospodarki komunalnej, która jest niezwykle ważna oraz poprawi jakość życia naszych mieszkańców - mówiła po podpisaniu umowy wójt gminy Młodzieszyn - Monika Pietrzyk.
- Modernizacja stacji uzdatniania wody na terenie gminy Młodzieszyn to kolejny projekt który REMONDIS Aqua realizuje wspólnie z lokalnym samorządem. Kolejny punkt na mapie powiatów województwa mazowieckiego pozwala na budowanie rozpoznawalnej marki REMONDIS również w zakresie gospodarki wodociągowo - kanalizacyjnej - podkreśla członek zarządu REMONDIS Aqua - Krzysztof Cybulski.
Całość prac kosztować będzie ponad pięć milionów złotych. Trzy pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego, pozostałe dwa to fundusze gminne.